ЕКСКЛУЗИВНО: Поради кавга за Претседателот Иванов во Епинг била повикана полицијата

Во Мелбурн станува жестоко - причина политичкиот живот во Македонија.

Денес во Епинг Шопинг центарот во Мелбурн настанала караница помеѓу долгогодишните фудбалски клубски членови на Престон Македонија и тоа С. Ѓ. и Ц. Б. (МАРИОВЕЦОТ) кои прво седеле на кафе муабет при што започнале вербано да се напаѓаат на тема: Дали бил во право Претседателот Ѓорге Иванов со неговите постапки.

Како што дознаваме С. Ѓ. видно вознемирен сакал физички да се пресмета со Ц. Б. но со нив бил Т. С. кој работи и како обезбедување и без проблеми ја смирил работата, но и покрај заканите сепак работата полека се смирила.

После тоа Ц. Б. бил во канцаларијата во шопинг центарот да побара помош и подоцна пристигнала и полиција.

Цане ни прати порака на Фаланга која ви ја пренесуваме во целост:
Тој (С.) пишуваше за Ѓорге Иванов како што му одговара на него ама не сака назад да му одговориш па одма со тепање ги боли забот само за ова ќе се знае на секаде што сакаат да и прават штета на Македонија.

Јас ништо лошо не се изразив си ја сакам Македонија како сите што се за Заедничка Македонија и никој нема право да ми го менува моето мислење.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top