ФОТО: Спектакуларно апсење во центарот на Битола

Според неофицијални извори полицијата денес го уапси Драги Рамбо. Фамилијата на уапсениот е една од попознатите фамилии во Битола, а апсењето е спроведено пред поголема маса на луѓе во центарот на Битола, поточно пред хотелот Епинал.

Прочитај повеќе

(ФОТО) Охрид ноќеска преплавен со пропаганден флаер, со пораката: “Не се согласуваш? Активирај се!”

Флаерот е вметнуван во поштенските сандачиња во стамбените згради, по домови, возила и секаде до каде што можеле да стигнат растурачите.

Прочитај повеќе

Молкот на Иванов ќе активира план Б на мнозинството

Ако претседателот Иванов не ја отповика одлуката и не го даде мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, партиите кои го сочинуваат мнозинството имаат и план Б и план Ц

Прочитај повеќе

Обраќање до Македонскиот народ! Браќа и сестри Македонци !

Единство и слога меѓу Македонците,каде и да се во светот! Повикуваме на свест,разум и ставање крај на поделбите по однос на НАЦИОНАЛНИТЕ МАКЕДОНСКИ ПРАШАЊА!

Прочитај повеќе
Scroll To Top