Молкот на Иванов ќе активира план Б на мнозинството

Ако претседателот Иванов не ја отповика одлуката и не го даде мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, партиите кои го сочинуваат мнозинството имаат и план Б и план Ц

Прочитај повеќе

Обраќање до Македонскиот народ! Браќа и сестри Македонци !

Единство и слога меѓу Македонците,каде и да се во светот! Повикуваме на свест,разум и ставање крај на поделбите по однос на НАЦИОНАЛНИТЕ МАКЕДОНСКИ ПРАШАЊА!

Прочитај повеќе

А1он: Филимена и Михајло Маневски се експертите кои го советувале Иванов да не го даде мандатот на Заев

Како што известува А1он, вечерта кога во тајна посета кај Иванов беше Никола Груевски, кој остана цели пет часа, бил и брачниот пар Маневски.

Прочитај повеќе
Scroll To Top