Интервју со Андреа Лекиќ, вардаровата ракометарка која ЕХФ ја прогласи за најдобра во светот за 2013-та година

Андреа Лекиќ е ракометарка на Вардар, а истовремено и најдобра ракометарка во светот за 2013-та година

Прочитај повеќе

Македонци во дијаспората, Македонија ВИ благодари

Во изборната битка за секој глас, македонската дијаспора му го довери својот глас на Ѓорге Иванов и коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Прочитај повеќе
Scroll To Top