Екслузивни фотографии: Свадбата на Јаја и Арзија Дурмишови

Весело и незаборавно.

Младите Јаја од Велес и Арзија од Мелбурн - Дурмишови вчера стапија во брак во Мелбурн.
Свечената свадбена прослава ја правеа во Ламираж во Сомертон - Мелбурн пред околу 700 гости и пријатели.

Што се однесува до гостите ги имаше од Швајцарија, од Македонија и од Перт, а секако и музичкиот состав на чело со пејачот Аднан специјално допатуваа од Перт Западна Австралија.

Вакви веселби со вакви аражмани ретко се доживуваат во Австралија каде на младите јавно им се поклонуваат илјадници долари и музичарите добиваат многу бакшиш.

Највесел на свадбата беше таткото на невестата Најдо Будески кој даде се од себе оваа свадба да остане незаборавна.

Погледнете ги  фотографиите од свадбата овде...


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top