Експертски консултации меѓу Москва и Брисел за Балканот

Постигнат е договор и за следниот круг консултации во втората половина на 2018 година..

Русија и ЕУ вчера во Брисел одржаа нов круг експертски консултации за Балканот и негово проширување, соопшти постојаното руско претставништво во ЕУ и наведува дека на конструктивен начин биле разгледани многу актуелни теми, поврзани со ситуацијата на Западен Балкан, како и за односите на Русија со земјите од регионот.

Исто така, било разговарано и за преговарачкиот процес по нивно присоединивање кон ЕУ.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top