Експлозии во складиште за оружје во Иран – еден загинат, повредени голем број деца

Едно лице загина, а 29 се повредени во пожар што избувна во јужно предградие на Багдад..

Огнената стихија била проследена со експлозии, при што има и загинати и повредени, а повеќето од нив се деца.

Пожарот избувнал во база на шиитските сили за самоодбрана во која имало ракети со краток дострел. 

Поради пожарот активирани биле и неколку ракети што паднале во населби одалечени неколку километри, при што се повредени 14 лица, од кои повеќето се деца.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top