Eксплозија на гасовод во предградие на Истанбул

Причината за експлозијата се уште не е позната..

Во реонот на истанбулското предградие Силиври денеска експлодира гасовод за време на изградбата на пат, објави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк.

Експлозијата предизвика голем пожар. На местото на инцидентот се испратени многу противпожарни возила.

Засега нема информации за загинати или повредени луѓе.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top