ЕКСПРЕСНО ЗАПОЧНА ОТСТРАНУВАЊТО НА ТАБЛИТЕ НА АЕРОДРОМОТ И АВТОПАТОТ?!

Владата на Република Македонија на седница одржана во вторникот донесе одлука за преименување на аеродромот и автопатот.

Владата на Република Македонија на седница одржана во вторникот донесе одлука за преименување на аеродромот “Александар Велики” во aeродром “Скопје” и автопатот “Александар Македонски” во “Пријателство”.

На фејсбук страната од Обединета Македонска Дијаспора беше објавена фотографија од отстранување на старите табли од аеродромот, кое експресно започна да се спроведува?!Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top