Еликсир за превенција од рак на дојка, белите дробови, црниот дроб и дебелото црево

Превентивно делува на ракот на дојка, белите дробови, црниот дроб и дебелото црево и го намалува нивото на штетен холестерол во крвта..

Овој магичен напиток по рецепт на познатиот д-р. Оз содржи се што е потребно за зачувување на здравјето и долговечност, а делотворен е и во борбата против малигните болести.

Овој здрв напиток благотворно делува на проблеми со кожата, коските, астма, варењето, го намалува крвниот притисок, помага при слабеење, превентивно делува на ракот на дојка, белите дробови, црниот дроб и дебелото црево и го намалува нивото на штетниот холестерол во крвта.

Состојки потребни за подготовка:

2 јаболки
3 стебленца свеж целер
1 краставица
1 корен од ѓумбир
1/2 лимон (со кора)
1 лимета (со кора)
150 гр свеж магдонос
60 гр свеж млад спанаќ

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и убаво измешајте за да се соединат.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top