Friday, September 17, 2021

Австралија

Coverforce – Брокери за персонално и бизнис осигурување

Како најголем Австралиски брокер за осигурување во приватниот сектор, Coverforce обезбедува решенија за осигурување од 1994 година. Нашиот посветен тим на брокери за осигурување обезбедува...

Македонија

Над 800 илјади лица се попишани до денеска

Повеќе од 800 илјади лица се попишани откако почна процесот на попишувањето до денеска. Како што соопштуваат од Државниот завод за статистика, попишани се...

Пристигна Бугарската донација од 50 илјади вакцини „Фајзер“, треба да се потрошат за 13 дена

Бугарската донација од 51.480 дози од вакцината „Фајзер“ пристигна вчера во Македонија, соопшти министерот за надворешни работи Бујар Османи. Рокот на овие вакцини против...

Свет

Технологија

Славче Таневски: „Убавината на мојата работа е што можам да ги менувам световите во кои се наоѓам“

Многу јубилеи во исто време. Славче Таневски во јули одбележа десет години работа во Mercedes-Benz. Неколку месеци подоцна, врвниот автомобилски дизајнер од Македонија на...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
16.4 ° C
17.9 °
13.7 °
73 %
4.9kmh
90 %
Fri
15 °
Sat
14 °
Sun
16 °
Mon
12 °
Tue
12 °
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

Куман е минато, Барса е во потрага по нов тренер, но веднаш доби „корпа“

Во Шпанија се погласни се вестите за смената на Роналд Куман. Првиот човек на Барселона, Жоан Лапорта, бил лут на Куман по тешкиот пораз...

Фактор Анчелоти: Винисиус за четири меча направи колку кај Зидан за 46

Карло Анчелоти очигледно го најде кај Винисиус она што му е потребно за да биде покорисен за тимот. Можеби тука е зрелоста на Бразилецот кој...

(ВИДЕО) ВАР, Патрисио и Ел Шарави го спасија јубилејот на Мурињо

Еден од најмаркантните тренери на денешнината Жозе Мурињо вечерва го забележа 1.000 натпревар како предводник на една екипа. Големиот јубилеј го дочека на клупата на...

Ибра е фудбалски дијамант: Се стави во ист ранг со Меси и Роналдо

Шведскиот интернационалец Златан Ибрахимовиќ се смета за еден од најголемите фудбалери во историјата на фудбалот и својата генерација. Зборувајки за „Франс Фудбал“, истакна дека не...

Скај њуз: Во Манчестер уапсен командантот на авганистанските специјални сили

Припадници на британската вооружена полиција го уапсиле командантот на авганистанските специјални сили во хотел во Манчестер. Според Скај њуз, тој таму бил во карантин...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Куба ќе побара од СЗО да ги одобри трите нејзини вакцини против ковид

Процесот на вакцинација во Куба се одвива многу брзо со кубанските вакцини „Абдала“, „Соберана-2“ и „Соберана плус“, кои се одобрени за употреба од локалните...

СЗО: Трета доза на вакцина против ковид не е оправдана

Примената на дополнителни дози вакцини против ковид-19 кај целото население засега не е оправдана, оценија експерти на СЗО и на американската агенција за лекови...

Нови студии пронајдоа докази за „натчовечки“ имунитет кон ковид-19 кај некои поединци

Севкупно, хибридниот имунитет кон САРС-КоВ-2 се чини дека е импресивно моќен“, напиша Кроти во коментар во Саенс во јуни. Без разлика како го нарекувате, овој тип имунитет...

Најново

Популарно