Двојна победа за Македонија: Ленче Куќиќ и Бејхан Рамов ја однесоа победата во „Никогаш не е доцна“

Бејхан ја однесе победата од гласовите на публиката со вкупно, а наградата му ја додели Лепа Брена на која вети дека ќе го остави ѕидарството, која му е примарна професија.

Прочитај повеќе

,,Макфест” обвини дека навивачите на Вардар го уништиле хитот ,,Признавам”, Росана порача дека и е чест

Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана, нумерата ,,Признавам,, која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии ,,Макфест” во 1988 година, деновиве е повторно актуелен, но како обработка и навивачка химна на ракометниот шампион Вардар.

Прочитај повеќе

Анета Молика проговори за товарот на професијата: Патот до успехот е многу трнлив

За битолска група „Молика“ и познатата пејачка Анета, турнеите преку океанот како и настапите на домашен терен се во константна динамика години наназад.

Прочитај повеќе

Група “Далги” со новитети на музичката сцена

Една нова песна и две авторски ора промовираа членовите на групата “Далги” во студиото на ИН Продукција. Очекувањата се истите да бидат добро прифатени од публиката.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Болеро Бенд со Кико спремаат албум и најавуваат хитовски песни за македонскиот и балканскиот пазар

,,Болеро Бенд’’ снима нови песни со кои ќе го комплетираат новиот албум што го спремаат извесен период.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Девојката со моќен глас ја “распука” Шар Планина на вистина од 2469 метри: Ваква изведба не сте виделе досега

Македонските песни се пеат со многу емоции. Но, кога некој има ваков талент, неговата изведба ќе ги разбуди сите ваши сетила.

Прочитај повеќе

Нема да се откажам од музиката а ниту таа од мене, има нешто што не ми дава, вели маестро Милан Завков

Пред две години го имаше својот прв авторски солистички концерт во МОБ кој беше насловен “40 години мое дружење со музиката” јубилеен концерт на маестро Милан Завков.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Некст Тајм направија преработка од песната за Тодор Александров и ги стопија срцата на патриотите

Братското дуо “Некст тајм”, после “Слушам кај шумат шумите”, повторно ги стопија срцата на Македонците

Прочитај повеќе
Scroll To Top