“После мене”, “Око мое” и “Спремај мајко дарови” ја одбележуваат кариерата на Стојне Николова

“После мене”, “Око мое” и “Спремај мајко дарови” ја одбележаа мојата музичка кариера. Ова го истакна познатата пејачка Стојне Николова при неодамнешното интервју за ИН ТВ.

Прочитај повеќе

Парични награди за победниците на изборот за Летен фолк хит во Новаци

И годинава ќе се одржи фестивалот за избор на Летен фолк хит. Ќе настапат голем број музички имиња од фолк сцената, а првите тројца натпреварувачи ќе добијат и парична награда.

Прочитај повеќе

Јошката и неговиот бенд со две хуманитарни забави за црквата “Св. Недела“

Битолчанецот, Николче Симоновски или попознат како Јошката, кое живее и работи во Перт, Австралија, летово е во Битола, а деновиве сака да реализира донаторска акција.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) „Не те вадам од памет“ - погледнете го спотот за новата песна на Влатко Лозаноски

Еден од најдобрите македонски естрадни уметници Влатко Лозаноски ја издаде својата нова песна „Не те вадам од памет“.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Анета Молика ја отпеја евровизиската „Proud“, па јавно порача: „Морав да ви докажам дека….“

Евровизиската песна „Proud“ на Тамара Тодевска уште кога беше објавена наиде на позитивни коментари од страна на публиката, а на „YouTube“ има повеќе од еден милион прегледи.

Прочитај повеќе

Двојна победа за Македонија: Ленче Куќиќ и Бејхан Рамов ја однесоа победата во „Никогаш не е доцна“

Бејхан ја однесе победата од гласовите на публиката со вкупно, а наградата му ја додели Лепа Брена на која вети дека ќе го остави ѕидарството, која му е примарна професија.

Прочитај повеќе

,,Макфест” обвини дека навивачите на Вардар го уништиле хитот ,,Признавам”, Росана порача дека и е чест

Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана, нумерата ,,Признавам,, која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии ,,Макфест” во 1988 година, деновиве е повторно актуелен, но како обработка и навивачка химна на ракометниот шампион Вардар.

Прочитај повеќе

Анета Молика проговори за товарот на професијата: Патот до успехот е многу трнлив

За битолска група „Молика“ и познатата пејачка Анета, турнеите преку океанот како и настапите на домашен терен се во константна динамика години наназад.

Прочитај повеќе
Scroll To Top