Група “Далги” со новитети на музичката сцена

Една нова песна и две авторски ора промовираа членовите на групата “Далги” во студиото на ИН Продукција. Очекувањата се истите да бидат добро прифатени од публиката.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Болеро Бенд со Кико спремаат албум и најавуваат хитовски песни за македонскиот и балканскиот пазар

,,Болеро Бенд’’ снима нови песни со кои ќе го комплетираат новиот албум што го спремаат извесен период.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Девојката со моќен глас ја “распука” Шар Планина на вистина од 2469 метри: Ваква изведба не сте виделе досега

Македонските песни се пеат со многу емоции. Но, кога некој има ваков талент, неговата изведба ќе ги разбуди сите ваши сетила.

Прочитај повеќе

Нема да се откажам од музиката а ниту таа од мене, има нешто што не ми дава, вели маестро Милан Завков

Пред две години го имаше својот прв авторски солистички концерт во МОБ кој беше насловен “40 години мое дружење со музиката” јубилеен концерт на маестро Милан Завков.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Некст Тајм направија преработка од песната за Тодор Александров и ги стопија срцата на патриотите

Братското дуо “Некст тајм”, после “Слушам кај шумат шумите”, повторно ги стопија срцата на Македонците

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ексклузивно: Ѓоко Јовиќ ја пушти во етер „Стојне мома на чорбаџи Стојана“ - спотот е несекојдневен

Неодамна Ѓоко Јовиќ во соработка со ИН продукција реализираше уште еден видео запис. Станува збор за песната која носи наслов “Стојне мома на чорбаџи Стојана”.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Најмоќната изведба досега! Влатко Стефановски и неговиот син ја изведoја “Учи ме мајко карај ме” на “Златна Буба Мара”

Влатко ја доби “Златната Буба Мара” за албумот на годината насловен како “Мајчин јазик”.

Прочитај повеќе
Scroll To Top