ЕУ ги продолжи санкциите кон Русија

ЕУ не застанува со санкциите.

Европската унија ги продолжи за дополнителни шест месеци забраните за визи и замрзнувањето на средствата против 155 руски и украински лица, како и против 44 компании за поткопување или закана на независноста на Украина.

„Оценката на ситуацијата на ја оправда промената на режимот на санкции“, се вели во денешно соопштение на Советот на Европа.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top