ЕУ прифати одлагање на Брегзитот

Со тоа само делумно и се излегува во пресрет на Меј која побара одлагање на Брегзитот до средината на мај..

Европската унија и понуди на Британија одлагање на Брегзитот, односно излегување на земјата од Унијата до мај, наместо порано договорениот термин 29 овој месец.

Унијата со ова, како што наведуваат новинските агенции, и даваат шанса на премиерката Тереза Меј да постигне договор во британскиот парламент за Брегзитот.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top