Еве што пријавила Катица Јанева во својот анкетен лист

Специјалната обвинителка Катица Јанева вчера реши да даде оставка од функцијата, а нејзината одлука е објавена на сајтот на СЈО..

Според нејзиниот анкетен лист, таа на име на децата пријавила, два стана во Скопје од 72 и 68 метри квадратни, стекнати со договор за подарок. На свое име куќа во Гевгелија од 371 метри квадратни, земјоделско земјиште и автомобил Ровер 45. На  име на децата се пријавени Голф и Ауди, пишува Емагазин.

Пријавила и кредити кои уште се исплаќаат, неколку картички на свое име и име на децата.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top