Евертон сака во пакет две засилувања од Барселона

Англиските медиуми пренесуваат дека екипата на Евертон има сериозни намери зимава да ги засили сопствените редови со двајца фудбалери од Барселона..

Сем Алардејс чувствува дека на „карамелите“ им е потребно свежа крв во тимот, па за таа цел за 27 милиони фунти беше ангажиран Тосун од Бешикташ.

Според наводите тимот на Евертон во своите редови сака да ги ангажира фудбалерите на Каталонците, Пако Алкасер и Жосе Арнаиз.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top