Евра: Чекам Погба да ми прати видео, за да му го пратам на Рој Кин

Пол Погба вечерва беше стрелец на мечот против Астон Вила, овие неколку натпревари, по враќањето, францускиот интернационалец одигра на завидно ниво и полека но сигурно ја враќа довербата кај фановите..

Интересна изјава даде вечерва Патрис Евра, поврзана со Пол Погба, но и со Рој Кин, кој редовно го критикува францускиот интернационалец кога нема да одигра на потребното ниво.

Сметајки дека Погба вечерва бил фантастичен, Евра порача:

„Можеби Погба ќе има убав танц во соблекулните по натпреварот, па се надевам дека ќе ми го прати тоа видео, за јас да му го пратам на Рој Кин“, шеговито порача некогашниот бек на „црвените ѓаволи“.

Тој јасно алудираше на тоа дека сака да му докаже на Кин дека некогаш е преостар во критиките, посебно за Пол Погба, а се почесто и за голманот Давид Де Геа.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top