Facebook ја претстави новата функција Discover

Facebook ја претстави новата функција Discover направена со цел своите корисници да им ги претстави на луѓето кои никогашт претходно ги немаат запознаено. Имено, сè што треба да направите е да кликнете на иконата „повеќе“ (more) во долниот десен агол и да.

Кога ќе кликнете на тоа ќе можете да видите листа со луѓе кои одат на исти настани како и вас. Исто така, ќе можете да најдете луѓе кои живеат во истиот град со вас или пак, работат на исто место.

Од Facebook истакнаа дека се надеваат дека на овој начин ќе им помогнат на луѓето побрзо да се спријателуваат. Секако, доколку на корисниците не им пречи тотални странци да влезат во нивните животи.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top