Фатиме лично му се закани на Груевски дека како што се приближува времето едвај чека да влезе таму кај што треба

Додека траеше испитувањето на сведокот, специјалната обвинителка Фатиме Фетаи влезе во директна пресметка со поранешниот премиер Никола Груевски,..

Таа го праша што бил толку насмеан. Тој и одговори дека тоа не е нејзин проблем. А таа му врати “Не, не. Обвинетите се мој проблем и нивното здравје. А јас ќе се смеам како се наближува времето за вас да одите кај што треба”.

Судијата ја смируваше Фетаи и и рече ако има нешто лично со него надвор од судница да расчистуваат. На тоа Фетаи рече:”Епа порано сите му ќутеа. Дојде време се да му кажам.”


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top