Фејсбук статус на официјалниот профил на Груевски: Во Будимпешта сум, барам азил

На официјалниот фејсбук профил на осудениот пратетеник, Никола Груевски, денеска осамна статус..

Груевски, по кој веќе втор ден е трага за издржување на затворската казна, според статусот, вели дека се наоѓа во Будимпешта.

„Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти. Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам“, стои во статусот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top