Филип Петровски: Христијан, ако Гоце е црвената линија дали тоа значи дека Преспанскиот договор не ја надминуваше таа линија?

Фејсбук статус на Филип Петровски.

После протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ во името на народниот херој Гоце Делчев за кој беше симболично поставена црвена линија преку која лидерот на опозицијата не може да премине, со реакција се јави Филип Петровски и праша:

„Ако Гоце е црвената линија дали тоа значи дека Преспанскиот договор не ја надминуваше таа линија, затоа што тогаш одмолча??

Односно дали е ова е официјална изјава на Мицкоски дека го прифаќа Преспанскиот договор!?“Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top