Филипче: Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар

Министерот за здравство бара граѓаните да бидат дисциплинирани..

Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар, напиша министерот за здравство Венко Филипче во опис на видеото кое го објави на неговиот Фејсбук профил од гостувањето во емисијата „360 степени“.

„Не постои здравствен систем во светот којшто ова може да го издржи сам - на теретот на рамењата само на здравствените работници“, напиша Филипче.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top