Филипче: Со укинувањето на партиципацијата нема да се зголемат листите за чекање во клиниките

Со укинувањето на партиципацијата нема да се зголемат листите за чекање во клиниките..

Ваквата одлука само ќе им помогне на сите оние граѓани кои досега не можеле да се лекуваат поради висината на париципацијата, вели министерот за здравство Венко Филипче.

Министерот вели и дека веќе е направена целата анализа за овој проект.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top