Финале пред финале во четвртото коло од ФА Купот

Веднаш после натпреварот Волвс – Ливерпул беше направен ждреб за паровите во 4 коло од ФА Купот..

Ливерпул испадна од Волвс, но останатите великани останаа во игра за пласман во петото коло, а кандидати за освојување на трофејот пред останатите се Манчестер Сити, Тотенхем, Челси, Арсенал и Јунајтед.

најлошо поминаа Арсенал и Јунајтед, кои ќе се сретнат меѓусебно во 4. коло. Инаку, Арсенал е најтрофејната екипа во ова натпреварување со 13 освоени титули.

Натпреварите се на програмата од 25. до 28 јануари. Се игра еден натпревар, а во случај на нерешено се игра и втор натпревар.

ФА Куп 4. коло:

Манчестер Сити – Барнли
Арсенал – Манчестер Јунајтед
Кристал Палас – Тотенхем
Свонси – Гилингем
АФЦ Вимблдон – Вест Хем
Милвол – Евертон
Брајтон – ВБА
Бристол Сити – Болтон
Акрингтон – Дерби/Саутемптон
Челси – Шефилд/Лутон
Њукасл – Блекбурн/Вотфорд
Миделзбро – Њупорт
Барнет – Брентфорд
Портсмут – КПР
Шрусбери/Стоук – Вулверхемптон
Донкастер – Олдам


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top