Финансиската полиција ќе го испитува работењето на МРТ

По допрен глас, предмет за несовесното работење на јавниот сервис ќе отвори и Антикорупциската комисија, која се уште ги анализира наодите на државниот ревизор..

Финансиската полиција ќе ги истражува наодите на Државната ревизија за неправилности во работата на Македонската радио телевизија, објави телевизија Алсат М. До архивата на Полицијата е доставен конечниот Ревизорски извештај за 2017 година.

-Управата за финансиска полиција ќе постапи по истиот и согласно добиените наоди ќе биде известено и надлежното јавно обвинителство, велат од Управата.

По допрен глас, предмет за несовесното работење на јавниот серви


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top