(ФОТО + ВИДЕО) УЖАС ПО ПОЖАРИТЕ ВО РУСИЈА: Кога гореше Нотр Дам социјалните мрежи вриеја, сега горат милиони животни светот е нем

Руските здруженијата за заштита на животните сите сили ги вложуваат за спасување од големите пожари кои беснеат во Сибир..

Фотографиите кои ги објавуваат на социјалните мрежи се крајно вознемирувачки. Активистите обвинија дека медиумите и светот не се доволно заинтересирани за да го вклучат алармот за изумирањето на милиони животни.

– Кога гореше Нотар Дам во Париз, на социјалните мрежи вриеше од фотографии и емотикони од катедралата. Колку е голема загубата и како светот повеќе нема да биде ист. Сега гори Сибир. Не гледам ништо на социјалните мрежи. Што ви е луѓе?- запраша една активистка, која ги постираше вознемирувачките фотографии.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top