(ФОТО) Битолчани може да бидат задоволни: Надѕира новиот лика на стадионот

Се чини Битола по многу години конечно е на пат да добие нов, поточно реновиран стадион..

Од последните фотографии се гледа дека изградбата на северната трибина на стадиотно под Тумбе Кафе забрзано се гради.

Новата трибина ќе има капацитет од 4500 гледачи, а во склоп на нејзе ќе бидат и соблекувални, со прес канцеларии, свечена ложа и сите пропратни елементи.

Па така Пелистер кој пролетва ќе брка враќање во Прва лига се очекува тоа да го прави на реконструраниот стадион кој со ова сигурно ќе привлече публика плус.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top