(ФОТО) Домот на култура во Лескоец целосно реновиран

Во Лескоец вечерва е ставен во функција целосно реновираниот „Дом на култура“ во ова село..

Поставени се нови седишта ( до сега домот немаше седишта ), поставен е нов под и обновена е сцената за настап со нов ламинат, огледала и ново осветлување.На отворањето присуствуваше охридскиот Градоначалник Јован Стојаноски, заедно со заменикот Градоначалник Константин Георгиевски , како и претставникот на „Фондот за комунален развој“ Томе Нане и советникот Ристе Булоски.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top