(ФОТО) Две Македонки стартуваа Кетеринг бизнис во Мелбурн

„LV Catering Buffet“ зашолна со работа.

Две Македонки кои живеат во Мелбурн запловија во бизнис водите.

Имено тие со заеднички сили стартуваа Кетеринг бизнис „LV Catering Buffet“ со седиште во Бандура (Bundoora) - Мелбурн.

Двете Македонки Весна и Лилјана со своите вешти раце декорираат разноразни кетеринг услуги за вашите свечености, прослави, родендени, крштевки и слично.

Тимот на Фаланга им посакува успех во новиот бизнис.

Погледнете дел од нивните ремек дела кои беа подготвени за свеченото отворање.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top