(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Ѕирнете во домот на Доналд Трамп: Луксуз како во палатите на римските императори

Според она што го знаат медиумите, американскиот претседател има 7 резиденции кои се во негова сопственост..

Според начинот на уредување се чини дека Трамп ужива во аристократскиот ентериер и мебел.

На Фејсбук страната “Architecture & Design” објавени се фотографии од еден од неговите домови, а според фотографиите се работи за Трамп Кулата во Њујорк.

Погледнете:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top