(ФОТО) ГЕНИЈАЛЕН ОДГОВОР НА ТРАМП: Велат дека е дебел, а тој им возврати со фотографија од Роки Балбоа

Првиот човек на САД под објавата на необичната фотографија од славниот лик кој го толкува Силвестер Сталоне, не остави никаков коментар, па многумина се прашуваат дали можеби профилите на Трамп се хакирани..

Американскиот претседател Доналд Трамп на своите профили на Инстаграм и Твитер, објави фотографија преработена на Фотошоп, на која стои неговата глава над телото на славниот боксер Роки Балбоа.

Првиот човек на САД под објавата на необичната фотографија од славниот лик кој го толкува Силвестер Сталоне, не остави никаков коментар, па многумина се прашуваат дали можеби профилите на Трамп се хакирани.

Сепак, се чини дека тоа не е случај, а несекојдневната фотографија е одговор на резултатите на медицинскиот преглед на претседателот, со кој било заклучено дека тој според медицинските стандарди и официјално е дебел.

Меѓутоа, се чини дека на оваа информација Трамп има генијален одговор.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top