(ФОТО) Јапонски Бетмен патролира низ Чиба

Неименуваниот заварувач, во стилот на супер хероите, не го открива својот идентитет.

Јапонскиот град Чиба има нов херој – Чиветмен. Неименуван 41-годишен заварувач од Чиба,0 во последните три годин и по улиците на градот се вози со својот трицкл – „чибетпот“.

Исто како и вистинскиот Бетмен, и Бичетмен го крие својот идентитет.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top