(Фото): Кај Македонците во Мелбурн првороденото бебе во Новата година е машко

Бебето се роди во болницата во Епинг.

На први јануари во 10 часот наутро се роди првото Македонче во Мелбурн оваа година.
Ова вест ни ја соопшти таткото на малиот Маркус Стојановски - Александар.
Сеуште малиот Маркус и неговата мајка Силвана се наоѓаат во болницата во Епинг во Мелбурн.
Ова е второ дете на родителите Александар и Силвана Стојановски, секако дека неговото братче Филип ќе си има дружба и е радосен во овие моменти.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top