(ФОТО) Како Тарабунов си ја накити елката?

Пејачот ја накити новогодишната елка.

Празничната атмосфера го зафати домот и на пејачот и композитор, Александар Тарабунов.

Пејачот одлучи со украси и лампиони во црвена боја да го разубави своето катче.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top