(Фото): Митингот на Вмро-Дпмне во Скопје како “поход за крстоносна војна“

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата меѓу кој учествуваат Турски, Бошњачки и Ромски партии како и поединци Албанци вечерва одржа централен митинг во главниот град Скопје.

На митингот во Скопје присуствуваа илјадници граѓани од цела Македонија доведувани со автобуси.

Замислите еден куп на икони и знамиња со светци а пред нив Амди Бајрам - просте им Боже не знаат што прават.

Вечерва на социјалните мрежи се најдоја слики од митингот каде се гледаат многу икони и крстови. Дали со овој чин владеачката партија сака да испрати некоја порака до граѓаните на Македонија?

Извор: Лабуништа.мк


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top