ФОТО: На свадба со Фиќо

Народот кога ја пеел песната Среќата со пари не се купува, целосно имал право..

Веста дека во Охрид се појавило фиќо кое се користи за свадби предизвика оргомен интерес во малиот град, а пред се повеќето читатели се интересираа кој се младенците кои во време кога сите се тркаат на свадбите да се качат во што поголеми автомобили или џипови, па дури и лимузини, едноставно решиле на свадба да одат со фиќо, јавува порталот ohrid1.com.

Охрид 1 истражи и дозна дека тоа  се Андреа Горгиева , родена Станиќ од Охрид , додека новиот охридски зет е Александар Горгиев од Штип, кои во буквална смисла на сите има покажаа дека народот кога ја пеел песната Среќата со пари не се купува, целосно имал право.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top