ФОТО: „Немам имот“ - ова го има само во имотиот лист на Амди Бајрам

Амди Бајрам нема пријавено никаков иммот..

Амди Бајрам како што објави ќе се кандидира за претседател на државата, а во својот имотен лист доставен до Државната Комисија за спречување корупција, објавил дека нема имот.

Како што пишува Емагазин, Амди има два имотни листа, на едниот пријавил дека нема ништо, а на вториот дека има само Пежо 407, проценето на 1,8 милиони денари.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top