(ФОТО) Нови страшни закани од ИСИС: Крвта на Роналдо и Меси ќе се пролее во Русија

Терористичката група ИСИС повторно се закани со напади за време на Светското првенство во Русија..

На својата официјална интернет странициа ИСИС постираа стравична фотографија од најдобрите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо и Лионел Меси на кои им се одзема животот.

А ниту пораката над сликата не беше ништо помалку брутална.

„Теренот ќе биде полиен со вашата крв“ за да за кратко време објават уште една порка:

„ Победата на Светското првенство ќе биде наша“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top