(ФОТО): Празно пред Собрание - нема ниту еден демонстрант

Празно и мирно е моментално пред зградата на законодавниот дом во Скопје..

По вечерашната седница на која беа изгласани уставни промени, пред Собранието имаше демонстранти кои беа против уставните промени. Но, во моментов е празно и мирно.

Во моментов пред Собранието и Жена парк е празно, присутни се само мал број на полициски службеници кои ја обезбедуваат зградата на Собранието.

Извор: ТВ21


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top