(ФОТО) Претседателот Иванов додели одликувања „Орден за воени заслуги“ и „Медал за храброст“

Претседателот Иванов денеска ги одликува.

Претседателот Иванов денеска ги одликува Единицата за специјални задачи и Единицата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи на Република Македонија со „Орден за воени заслуги". 

Претседателот Иванов посмртно со „Медал за храброст" ги одликува и осумтемина загинати припадници на безбедносните сили на МВР на 9 мај 2015 година, при антитерористичката операција во Куманово.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top