(ФОТО) Роналдо својот прв дрес од Јуве го подари на најважната личност во неговиот живот

Кристијано Роналдо од пред неколку дена е нов играч на Јувентус, воодушевувањето и импресиите на „Бјанконерите“ се се уште големи..

Еуфоријата во Торино допрва почнува, бидејки сега Јувентус е потенцијален, или барем еден од фаворитите за освојување на титулата во ЛШ оваа година.

Но она што ги мачеше фановите на Роналдо, каде ќе заврши неговиот официјално прв дрес кој го доби на презентацијата пред неколку дена, сега е откриено.

Тој и го подари дресот на неговата мајка Долорес, најважната жена во неговиот живот како што тој знае често да каже..Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top