(ФОТО) Се послужија неколку илјади порции Рибна чорба, се подели и на социјално ранливите семејства

ФБ статус на градоначалникот Константин Георгиески..

Градоначалникот на својот пофил напиша:

„Во рамки на манифестацијата Денот на рибарите и годинава беше организирана подготовка на рибна чорба во голем казан. За подготовката на овој специјалитет беа задолжени професорите и учениците од ОУТУ „Ванчо Питошески“. На присутните гости им беа послужени неколку илјади порции, а дел од подготвената чорба беше доставена и до социјално ранливите семејства од градот.

За забавната програма на настанот беше задолжен македoнскиот естрадeн уметник Миле Кузманоски“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top