(ФОТО) Силвана Бонева мисли дека Љубчо Георгиевски е најзаслужен за независна и самостојна Македонија

Дали тоа значи дека некогашните најблиски соработници на Никола Груевски после долгогодишен молк изразуваат поддршка на основачот и прв претседател на ВМРО-ДПМНЕ?.

По извадокот од емисијата на Миленко Неделковски чиј што тогашен гостин Панде Колимишевски вели дека единствен човек, единствена партија која во 90-тите биле чистогласни за независна и самостојна Република Македонија се тие од ВМРО на чело со Љубчо Георгиевски, на социјалните мрежи се појавија разни мислења и реакции по однос на самото видео.

Линкот од содржината е споделуван масовно на социјалните мрежи, а една од страните на која е споделен го има насловот „Фан страна на ВМРО-ДПМНЕ“.

Фото

Покрај повеќето лајкови, посебен впечаток остави реакцијата односно лајкот на поранешната пратеничка Силвана Бонева.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top