ФОТО: Ужасни вести: Се сруши хеликоптерот на сопственикот на Лестер пред стадионот

Хелокоптерот на сопственикот на Лестер Сити, Викаи Сриваданапраба, се срушил во непосредна близина на стадионот Кинг Пауер..

Инцидентот се случил пред сведоци во близина на стадионот, а веднаш била ангажирана пожарната и полицијата да го обезбеди теренот каде се срушил хеликоптерот.

Ситуацијата е критична и најверојатно има жртви, ова е првата фотографија.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top