(Фотогалерија): Доделување на донација-возило од градот Епинал

Роденсенски подарок доби градот Битола..

Како подарок за роденденот на градот, општина Битола од збратимениот град Епинал доби донација противпожарно возило. 

Возилото е од големо значење, а неговата добра состојба ја потврди и градоначалникот на општина Битола.

Погледнете ги фотографиите во галеријата:


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top