(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кои настани оставија белег во светот?

Погледнете ја фотогалеријата од најважните настини кои се случија на планетата, од снежните врнежи кои ја зафатија Европа и САД, па се до несреќата на грчкиот број во Јонското Море каде имаше и жртви..

Изминатата недела беше преполна со настани кои и не беа баш многу поврзани со славењето на Нова Година, освен стравичното стампедо во Шангај. Погледнете ја фотогалеријата од најважните настини кои се случија на планетата, од снежните врнежи кои ја зафатија Европа и САД, па се до несреќата на грчкиот број во Јонското Море каде имаше и жртви.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top