Monday, October 25, 2021

Австралија

Техан: ЕУ по вторпат го одложи продолжението на трговските преговори со Австралија

Австралискиот министер за трговија, Ден Техан, денеска изјави дека Европската унија по вторпат ја одложи новата рунда преговори за потенцијалниот договор за слободна трговија,...

Македонија

АПЕЛ: Донирајте за лечењето од рак на Ани од Битола

Ја знаете Ани Митревска чупето кое со насмевка 2 пати се избори со болеста на денешницата, но нејзината насмевка исчезна кога 3 пат ја...

Касами: Бараме инвестиции за младите да бидат вработени и да имаат иднина во родниот крај

Кандидатот за градоначалник на Тетово и претседател на Движење Беса, Билал Касами информираше дека при посета на производствен капацитет наишол на голема подготвеност на...

Свет

Технологија

Трамп најави своја социјална мрежа до крајот на месецов

Поранешниот претседател на САД Доналд Трамп изјави дека отвора негова медиумска компанија со социјална платформа. Тој ова го најави вчера преку соопштение до медиумите, девет...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
moderate rain
14.7 ° C
16.2 °
13.1 °
54 %
1.8kmh
40 %
Mon
13 °
Tue
18 °
Wed
25 °
Thu
19 °
Fri
20 °
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

Во Колумбија уапсен наркобосот Отониел, го споредуваат со Пабло Ескобар

Уапсен е најбараниот шверцер на дрога во Колумбија и лидер на најголемата криминална банда во земјата. Даиро Антонио Усуга, познат како Отониел, беше заробен...

Подгответе се за спектакуларен ден: Барса-Реал, Јунајтед-Ливерпул, Интер-Јуве, Марсеј-ПСЖ…

Секоја сезона има по неколку дена во кои се погодуваат некои од најголемите дерби дуели во европските национални првенства. Еден од нив е утрешниот кој...

Димитар Ѓорѓиев е нов светски шампион во кик бокс

Најдобриот македонски кикбоксер, Димитар Ѓоргиев по шест години повторно ја врати светската шампионска круна во кик-бокс во свои раце. Ѓоргиев на Светското кикбокс првенство...

Јирген Клоп направи интересна споредба меѓу Салах и Роналдо

На денешната прес-конференција во пресрет на мечот со Манчестер Јунајтед, Јирген Клоп беше запрашан да ги спореди Мохамед Салах и Кристијано Роналдо. „Никогаш претходно не...

Лажна тревога: Демантираа и ФИБА и Евролига и НБА

Идејата за новото натпреварување кое ќе биде под покровителство на НБА, а за кое вчера информираше шпанскиот дневен спортски весник Марка, сепак, не постои. Во...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Нема веќе пречки за признавање на „Спутник V“ во СЗО

Сите пречки за признавање на руската вакцина против корона „Спутник V“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, а некои административни процедури остануваат, изјави...

СЗО: Загадувањето на воздухот е поопасно отколку што мислиме

Се проценува дека приближно седум милиони луѓе умираат секоја година од болести поврзани со загадување на воздухот. Во исто време, земјите во развој најмногу...

ФДА одобри бустер доза од вакцината на „Фајзер“ за лица над 65 годишна возраст

Американската управа за храна и лекови (ФДА) ја одобри дополнителната доза на вакцина против ковид-19 на „Фајзер“ и „Бајонтек“ за лицата во САД кои...

Најново

Популарно