(ФОТОГРАФИИ + ВИДЕО) Што не смеете да пропуштите во прекрасната Австралија?

Ова видео кое ви го претставуваме нуди голем број на совети кои ќе ви помогнат да си ипланирате совршен одмор..

Gold Coast е е крајбрежен град во југоисточниот дел на Квинсленд, на источниот брег на Австралија. Тоа е втор најнаселен град во државата, шести најнаселен град во земјата, и најнаселен не-главен град во Австралија. Метрополитенска област на Gold Coast конвергира со онаа на Голема Бризбејн, формирајќи дел од урбана заедница со над 3 милиони луѓе.

Најважните места за посета во Gold Coast се: Surfer's Paradise Beach, Southern Cross 4WD Tours, Burleigh Heads National Park, Cheers Tavern, Gihooley's Irish Pub, Howl at the Moon, Liars Bar Broadbeach Tavern, Mybar, Wintersun, Melba's On The Park и други.

Ова видео кое ви го претставуваме нуди голем број на совети кои ќе ви помогнат да си ипланирате совршен одмор. Ако сакате да заштедите време и пари, најважно за Gold Coast e да си ги споредите цените пред резервацијата на хотелска соба или на пак летот. Уживајте:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top